Tööriided firma logo ja sümboolikaga

Firma sümboolika on tööriietel väga oluline, kuna kaunis logo muudab tööriided palju isikupärasemaks ja on ühtlasi üks odavamaid reklaami võimalusi. Firma logo ja sümboolika riietele panekuks on mitu võimalust. Allpool tutvustame neist kolme.

1 Tikkimine

Tikand on kaunis ja riidele kõige kohasem ning ühtlasi vastupidav nii pesule kui ka väliskeskonna mõjule. Naljatamisi öeldakse, et tikand on viimane, mis tööriidest järele jääb. Kaunis tikand vääristab riideid ja toob esile selle kandjat.

Tikkimiseks kasutatakse spetsiaalset tikkimismasinat. Rõivaosa, kuhu tikand tuleb pannakse tikkimisraami vahele ning detail koos raamiga tikkimismasina külge. Kuna tikkimisraam koos tikitava tootega pidevalt liigub tikkimismasina all, siis võib paks ja raske toode raami vahelt ära nihkuda ja nii tikand, kui toode saab rikutud. Seetõttu on parem tikkida veel kokku õmblemata detailidele, sest ühekordset riiet on parem panna raami vahele ja tulemus saab kvaliteetsem. Eriti tähtis on eelnev tikkimine voodriga rõivastele, kuna võivad raami vahelt ära nihkuda ja voodrist läbi tikitud tikand tekitab külmasilla voodrile.

Mida on vaja tikandiprogrammi tegemiseks?

Tikandiprogrammi kirjutamiseks on vaja eelnevalt disainitud kujutist - logo, pilti või teksti. Soovitavad failivormingud on .cdr, .ai, .jpg või .bmp

Mida kujutab endast tikandiprogramm?

Tikandiprogrammiga määratakse tikitava kujutise nõelapistete liik ja pikkus, tihedus, suund, aluspisted, erinevate elementide tikkimise järjekord, niitide vahetus värvide jaoks, lõikused, tikandi algus- ja lõpp-punkt. Programmiga määratakse ka tikandi pistete arv, mis on ühtlasi nii programmi kui ka tikandi hinna arvutamisele aluseks. Programmi valmistamise tasu on ühekordne ja sama logo uuesti tellimisel enam programmi eest tasuda pole vaja.

Kuidas leida meelepärane niiditoon?

Kasutame peamiselt Madeira Classic, Madeira Polyneon ja Madeira Burmilana tikkimisniite. Kokku on erinevaid tikkimisniite üle 300 värvitooni. Värvitooni saab valida Madeira niidikaardilt või siis edastada meile Pantone värvi number, millele leiame sobiva vaste.

Maksumus?

Kuna tikandi hind sõltub pistete arvust, siis mida suurem ja rohkemate pistetega on tikand, seda kõrgem on nii programmi kui ka tikandi maksumus. Kuna programmi maksumus jaguneb tehtavate tikandite vahel, siis mida rohkem sama tikandiga tooteid, seda odavamaks kujuneb programmi hind tüki kohta. Kui aga programm juba kord makstud, siis on võimalik teha kasvõi üks tikand korraga. Tikand on hea hinna ja kvaliteedi suhtega ning sobiv ka väikeste koguste tegemiseks.  

Näiteid

        

    

2 Presstrükk

Kuumpresstrüki abil saab logosid ja muid kujutisi tekstiilesemetele peale kanda. Vajalik kujutis trükitakse spetsiaalsele kilele või lõigatakse kilelõikuriga spetsiaalsest kleepkilest välja ning seejärel pressitakse suure rõhu all kõrgel temperatuuril tootele.

Kiletrükil kasutatakse spetsiaalset kleepkile. Kiletrüki puhul on suureks plussiks väga hea vastupidavus, kuna kile ei kaota pärast märgpesu oma esialgset väljanägemist.

Maksumus?

Presstrükk sobib just väiksemate koguste puhul, kuna ettevalmistuskulud on madalad.

 

3 Siiditrükk

Kuidas trükitakse?

Trükiprotsess algab kujunduse ettevalmistamisega arvutis. Kujutis viiakse arvutisse (kujutis on tehtud arvuti graafikaprogrammis või käsitsi joonistatud skaneeritud pilt) ning selle alusel tehakse värvilahutus. Ettevalmistatud värvilahutusest prinditakse trükikiled. Kiled kinnitatakse eelnevalt emulsiooniga kaetud trükiraamile ning trükitav kujutis valgustatakse raamile. Seejärel pestakse raam surveveega - valgustatud emulsioon on kinnitunud trükisiidile, valgustamata kohad pestakse välja - ning kuivatatakse. Trükiraamid seadistatakse trükikarussellile ning läbi emulsiooniga katmata avauste kantakse trükivärv kangale. Värvipildid (sh fotod) saadakse kuni 8 värvi kokkutrükkimise tulemusena.

Trükivärvi kinnitamiseks kangale ning pesukestvuse tagamiseks kuivatatakse trükitud tooted tunnelkuivatis kõrgel temperatuuril. Valmistooteid on trükitud kujutise paremaks säilimiseks soovitav pesta pahempidi pööratult.

Maksumus?

Trükihind koosneb erinevatest osadest: trükitööde ettevalmistuskulu, kujundamine, värvilahutuse ettevalmistus ehk nn disaineritööd. Trükiraamide maksumus sisaldab trükikilede hinna, raamide valmistamise ning seadistuse trükikarusellil. Trükiraam tuleb valmistada iga trükitava värvi kohta. Trükiraame ei säilitata, kordustellimuste korral on trükiraamide maksumus esmatellimusest odavam, kuna trükikiled säilitatakse.

Trükkimise hinnad sõltuvad kahest tegurist - trükitavast toodete kogusest ning trükivärvide arvust trükitavas kujutises. Suure ettevalmistuskulu tõttu on mõistlik teha vaid suuri koguseid, kuna samas ühe detaili trükkimise kulu on madal ja seda ka piisavalt suure logo puhul.

 

| info@kuldariided.ee | www.kuldariided.ee | GSM: 5648 5049 |